miercuri , 27 ianuarie 2021
STIRI PE SCURT
Imunizare tipic mioritică: Amărăștenii amânați după Paște și cabinete cu circuit închis pentru “esențialiEi nu se joacă! Noi ne … relaxămSenatorul Titus Corlățean a denunțat în plenul Adunării Parlamentare a Consiliului Europei “sindromul puterii abDâmbovița: Rata de infectare cu COVID-19 scade spre 1 la miePietoni și bicicliști, sancționați în rând cu șoferii indisciplinațiReprezentanții Asociației Municipiilor au discutat despre finanțarea învățământului preuniversitar cu ministrul Criza coronavirus: Mai mult de 18000 de români infectați cu COVID-19 au decedat de la începutul pandemieiAproape 4000 de amenzi pentru încălcarea măsurilor de protecție sanitară, în numai 24 de oreCornel Ștefan, președinte Consiliu Județean:”Avem un program cu proiecte foarte importante pentru Dâmbovița și TSenatorul Titus Corlățean, reales vicepreședinte al Comisiei Adunării Parlamentare a Consiliului Europei pentru alegProiect de 21 de milioane de lei pentru modernizarea și eficientizarea iluminatului public în TârgovișteNebunie pe Vlașca : Se tratează de COVID-19 cu antiparazitare pentru câini!Dâmbovița: Cinci comune fără niciun caz nou de infectare în ultimele 14 zileA plouat cu amenzi peste șoferii indisciplinațiPurtător de cuvânt PSD Dâmbovița:”Guvernul Țeparilor mai dă o țeapă!”Trei sferturi dintre șomerii dâmbovițeni sunt din categorii greu și foarte greu ocupabileDeputatul Radu Popa e hotărât să spună dâmbovițenilor cât îi costă “politica nepăsării”!Criza coronavirus:Numărul pacienților în stare gravă a trecut iar de 1000Târgoviște:Proiectul noului parc de la fosta UM Gară se apropie de finalizareŞase cincinale jumătate fără Ceauşescu
Home / EDUCAȚIE / Lista actualizată a școlilor, liceelor și grădinițelor încadrate în scenariul III-roșu

Lista actualizată a școlilor, liceelor și grădinițelor încadrate în scenariul III-roșu

A fost  aprobată Hotărârea CJUS nr. 54/19.10.2020 privind validarea  scenariilor de funcţionare pentru unităţile de     învăţământ/clase/grupe din judeţul Dâmboviţa. La nivel de județ, începând de mâine, 35 de unități de învățământ preuniversitar își vor desfășura activitatea după secenariul I, cu toți elevii la clasă. În 106 școli , licee și grădinițe se va urma scenariul II, galben iar în 36 de unități scenariul III , roșu.

În această ultimă categorie au fost incluse toate școlile și grădinițele din Dobra, Moțăeni, Ocnița și Glodeni dar și numeroase instituții de învățământ din Târgoviște. Este vorba aici despre Colegiul Cantacuzino, Școala Coresi-clasele din Aleea Trandafirilor, Colegiul Economic.

Lista completă a instituțiilor care vor funcționa după scenariul III-roșu         

 

Nr. crt.                                   Unitatea școlară Scenariul 3
1 ȘCOALA PRIMARĂ MOȚĂIENI toate clasele
2 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MOȚĂIENI toate grupele
3 ȘCOALA GIMNAZIALĂ OCNIȚA toate clasele
4 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 OCNIȚA toate grupele
5 GRĂDINIȚA CU PN NR.2 FUNDU OCNEI OCNIȚA toate grupele
6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENI toate clasele
7 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GLODENI toate grupele
8 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LACULEȚE GLODENI toate grupele
9 ȘCOALA PRIMARĂ LĂCULEȚE GLODENI toate clasele
10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PANAIT GEORGESCU” DOBRA toate clasele
11 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL DOBRA toate grupele
12 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCEȘTI DOBRA toate grupele
13 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IULIAN RUSU” MĂRCEȘTI DOBRA toate clasele
14 LICEUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET” TÂRGOVIȘTE toate clasele, până la 22.10.2020, inclusiv
15 COLEGIUL ECONOMIC ”ION GHICA” TÂRGOVIȘTE toate clasele, până la 21.10.2020, inclusiv
16 COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE toate clasele, până la data de 29.10.2020, inclusiv
17 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CORESI” TÂRGOVIȘTE toate clasele din clădirea situată în Aleea Trandafirilor, până la data de 29.10.2020, inclusiv
18 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE IX S (grupa 2), X F.B. (grupa 2), XI S (grupa 2), XII F.B. (integral), până la data de 20.10.2020, inclusiv
19 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 15 TÂRGOVIȘTE grupa mică  Pisicuțele, până la data de 20.10.2020, inclusiv
20 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE grupa 3-5 ani Grădinița cu program normal Valea Caselor, până la data de 20.10.2020, inclusiv
21 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 TÂRGOVIȘTE grupa mică B, până la data de 21.10.2020, inclusiv
22 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I. AL. BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTE clasa a II-a D, până la data de 21.10.2020, inclusiv
23 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 TÂRGOVIȘTE grupa mică B și Grupa mică C, până la data de 22.10.2020, inclusive

Grupa mijlocie A, până la data de 26.10.2020, inclusiv

24 LICEUL „VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTE clasa a XII-a G, până la 25.10.2020
25 LICEUL TEORETIC ”PETRU CERCEL” TÂRGOVIȘTE clasa a XI-a E, până la data de 27.10.2020, inclusiv
26 LICEUL TEORETIC ”MIHAI VITEAZUL” VIȘINA clasele IX C și X C professional, până la 26.10.2020, inclusiv
27 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I. AL. BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTE clasa a IV-a E, până la data de 22.10.2020
28 LICEUL TEORETIC ”PETRU CERCEL” TÂRGOVIȘTE clasa a XII-a B, până la data de 26.10.2020
29 LICEUL „VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTE clasa a X-a C, până la 26.10.2020, inclusiv
30 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRAGOMIREȘTI clasa I, până la data de 29.10.2020
31 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTE clasa Pregătitoare A, până la data de 26.10.2020, inclusiv
32 GRĂDINIȚA CU PP ”RAZĂ DE SOARE” TÂRGOVIȘTE grupa mijlocie „Ursuleții”, până la data de 28.10.2020, inclusiv
33 COLEGIUL NAȚIONAL „IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIȘTE Cls. V B, IX B, X C, XI G până la data de 28.10.2020, inclusiv
34 COLEGIUL NAȚIONAL „CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE clasa a XII-a A, până la data de 29.10.2020
35 LICEUL TEORETIC „ION GHICA” RĂCARI clasa a II-a Șc. Gimnazială Ghergani, până la data de 27.10.2020, inlusiv

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *