sâmbătă , 10 aprilie 2021

În weekend, turneu de volei-Divizia A1, la Târgoviște

Sala Sporturilor din Târgoviște organizează un nou turneu contând pentru Campionatul Național de volei feminin – Divizia A1.

Vineri, sâmbătă și duminică, trei dintre echipele înscrise la startul sezonului 2020-2021 se vor duela în orașul nostru, meciurile contând pentru a treia rundă din cea mai importantă competiție internă de volei feminin.

Programul jocurilor din acest weekend este următorul:

  • Vineri 20.11.2020, ora 15:00 CSM Targoviste – CS Știința Bacau, meci transmis pe TVR 3;
  • Sâmbătă 21.11.2029, ora 14:00 CS Știința Bacau – CS Rapid București, meci transmis pe TVR 3;
  • Duminică 22.11.2020, ora 18:00 CSM Targoviste – CS Rapid București, meci transmis pe pagina de Facebooka clubului.

“Din păcate pentru iubitorii sportului, accesul în sală pe toată perioada turneului va fi interzis. Conform noilor reglementări în vigoare, competițiile sportive disputate pe teritoriul țării noastre se vor disputa fără spectatori.

Suporterii echipei de volei a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște pot urmări, în direct, meciurile de la Târgoviște pe postul national de televiziune TVR 3 (CSM Târgoviște – Știința Bacău și CS Știința Bacău-Rapid) și pe pagina de Facebook a clubului nostru (CSM Târgoviște – Rapid)”- a precizat directorul CSM Targoviste,Cristian-Florian SAVU.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *