marți , 13 aprilie 2021

83 de școli, grădinițe și licee intră luni în scenariul 3

A fost adoptată Hotărârea  nr. 57/05.03.2021 a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență,privind aprobarea scenariilor de funcționare pentru unitățile de învățământ din judeţul Dâmboviţa, începând cu data de 08.03.2021. În consecință, de luni vor desfășura activitățile în format clasic numai 274 de școli , licee și grădinițe din județ iar 144 de unități vor funcționa după scenariul 2, cu prezența fizică a preșcolarilor, elevilor din ciclul primar și a elevilor din clasele terminale. 83 de unități, incluzând aici școlile, liceele și grădinițele din Târgoviște, vor fi în scenariul 3, cu activitate exclusiv online.

Nr. crt.Denumire PJDenumire unitate de învățământ arondatăScenariul

1ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMIȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMI3
2ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ULMI3
3ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VIIȘOARA ULMI3
4ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMIȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CONSTANTINESCU” VIIȘOARA ULMI3
5ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PANDELEȘCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PANDELE3
6ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PANDELEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GURA VULCANEI VULCANA PANDELE3
7ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PANDELEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VULCANA PANDELE3
8ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTI3
9ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 DOICEȘTI3
10ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 DOICEȘTI3
11ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 DOICEȘTI3
12LICEUL TEHNOLOGIC ”MARIN GRIGORE NĂSTASE” TĂRTĂȘEȘTILICEUL TEHNOLOGIC ”MARIN GRIGORE NĂSTASE” TĂRTĂȘEȘTI3
13ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTI3
14ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 ȚEPEȘ VODĂ BÂLDANA TĂRTĂȘEȘTI3
15ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ BÂLDANA TĂRTĂȘEȘTI3
16ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GULIA TĂRTĂȘEȘTI3
17ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIȘCOALA PRIMARĂ GULIA TĂRTĂȘEȘTI3
18ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 TĂRTĂȘEȘTI3
19ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTI3
20ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BRĂTEȘTII DE JOS VĂCĂREȘTI3
21ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUNGETU VĂCĂREȘTI3
22ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ BUNGETU VĂCĂREȘTI3
23ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VĂCĂREȘTI3
24ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENIȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENI3
25ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GLODENI3
26ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LACULEȚE GLODENI3
27ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENIȘCOALA PRIMARĂ LĂCULEȚE GLODENI3
28ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVADȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVAD3
29ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVADGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GORGOTA RĂZVAD3
30ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVADGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 RĂZVAD3
31ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVADGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VALEA VOIEVOZILOR RĂZVAD3
32ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVADȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VOIEVOZILOR RĂZVAD3
33GRĂDINIȚA ”MODEL” VALEA VOIEVOZILOR RĂZVADGRĂDINIȚA ”MODEL” VALEA VOIEVOZILOR RĂZVAD3
34CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR TÂRGOVIȘTECLUBUL SPORTIV ȘCOLAR TÂRGOVIȘTE3
35COLEGIUL ECONOMIC ”ION GHICA” TÂRGOVIȘTECOLEGIUL ECONOMIC ”ION GHICA” TÂRGOVIȘTE3
36COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTECOLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE3
37COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTECOLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE3
38COLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIȘTECOLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIȘTE3
39GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”SF.FRANCISC” TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”SF.FRANCISC” TÂRGOVIȘTE3
40GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” TÂRGOVIȘTE3
41GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TÂRGOVIȘTE3
42GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIȘTE3
43GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.11 PRISEACA TÂRGOVIȘTE3
44GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TÂRGOVIȘTE3
45GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 TÂRGOVIȘTE3
46GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 TÂRGOVIȘTE3
47GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TÂRGOVIȘTE3
48GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTE3
49GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.4 TÂRGOVIȘTE3
50GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.5 TÂRGOVIȘTE3
51GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIȘTE3
52GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”CARMEN SYLVA” TÂRGOVIȘTE3
53GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”RAZA DE SOARE” TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”RAZA DE SOARE” TÂRGOVIȘTE3
54GRĂDINIȚA ”DOROTHY” TÂRGOVIȘTEGRĂDINIȚA ”DOROTHY” TÂRGOVIȘTE3
55LICEUL DE ARTE ”BĂLAȘA DOAMNA” TÂRGOVIȘTELICEUL DE ARTE ”BĂLAȘA DOAMNA” TÂRGOVIȘTE3
56LICEUL TEHNOLOGIC ”CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” TÂRGOVIȘTELICEUL TEHNOLOGIC ”CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” TÂRGOVIȘTE3
57LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TÂRGOVIȘTELICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TÂRGOVIȘTE3
58LICEUL TEHNOLOGIC ”NICOLAE CIORĂNESCU” TÂRGOVIȘTELICEUL TEHNOLOGIC ”NICOLAE CIORĂNESCU” TÂRGOVIȘTE3
59LICEUL TEHNOLOGIC ”SPIRU HARET” TÂRGOVIȘTELICEUL TEHNOLOGIC ”SPIRU HARET” TÂRGOVIȘTE3
60LICEUL TEORETIC ”ION HELIADE RĂDULESCU” TÂRGOVIȘTELICEUL TEORETIC ”ION HELIADE RĂDULESCU” TÂRGOVIȘTE3
61LICEUL TEORETIC ”PETRU CERCEL” TÂRGOVIȘTELICEUL TEORETIC ”PETRU CERCEL” TÂRGOVIȘTE3
62LICEUL ”VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTELICEUL ”VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTE3
63PALATUL COPIILOR TÂRGOVIȘTEPALATUL COPIILOR TÂRGOVIȘTE3
64SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTESEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE3
65ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CORESI” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CORESI” TÂRGOVIȘTE3
66ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I. ALEXANDRU BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I. ALEXANDRU BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTE3
67ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MATEI BASARAB” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MATEI BASARAB” TÂRGOVIȘTE3
68ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTE3
69ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTE3
70ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” TÂRGOVIȘTE3
71ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIȘTE3
72ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GRIGORE ALEXANDRESCU” TÂRGOVIȘTE3
73ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ TÂRGOVIȘTE3
74ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIȘTE3
75ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE CÎRLOVA” TÂRGOVIȘTEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE CÎRLOVA” TÂRGOVIȘTE3
76ȘCOALA POSTLICEALĂ FEG TÂRGOVIȘTEȘCOALA POSTLICEALĂ FEG TÂRGOVIȘTE3
77ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CAROL DAVILA” TÂRGOVIȘTEȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CAROL DAVILA” TÂRGOVIȘTE3
78ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CHRISTIANA” TÂRGOVIȘTEȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CHRISTIANA” TÂRGOVIȘTE3
79ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIAȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIA3
80ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CREVEDIA3
81ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL DÂRZA CREVEDIA3
82ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIAȘCOALA GIMNAZIALĂ DÂRZA CREVEDIA3
83ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT SAMURCAȘI CREVEDIA3

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *