Acasă flash Chindia a pierdut la Botoșani, în prima etapă din Superligă

Chindia a pierdut la Botoșani, în prima etapă din Superligă

de adrian

La  Botoşani, echipa locală a câștigat meciul cu Chindia Târgovişte, scor 3-2,  în prima etapă din Superligă (fosta Liga 1).

Gazdele au marcat prin Mailat (‘3 penalty și ’31) și Florescu (’29), iar oaspeții au înscris prin Șerban (’13) și Mihaiu (’48).

Căpușă (Chindia) a fost eliminat direct în minutul 62, iar Mateus (Botoșani) a primit al doilea cartonaș galben în minutul 69.

Au evoluat echipele:

FC Botoşani: Ed. Pap – Patache (Sno 80’), Dican, Şeroni, Ţigănaşu – Ed. Florescu (Tisdell 76’), Perianu, Târcoveanu (Elad Shahaf 57’) – Mailat (Dragu 80’), Camara (Grubac 76’), Mateus. Antrenor: Mihai Teja

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Boldor, Dumitraşcu – Dulca (Passaglia 67’), Vorobjovas – A. Şerban (Ad. Ioniţă 67’), Chamed (C. Dinu 67’), Popadiuc (Mihaiu 46’) – Neguţ (Cherchez 86’). Antrenor: Adrian Mihalcea.