La Găești a avut loc ședința extraordinară a Consiliului Local Orășenesc, pe ordinea de zi fiind două puncte, anume validarea încetării înainte de termen a mandatului de consilier local al lui Alexandru Iorga și depunerea jurământului în calitate de primar ales, la scrutinul din 7 decembrie.
Au fost prezenți cei care l-au susținut fără rezerve pe Alexandru Iorga în lupta electorală pentru Primăria Găești- președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, Cristian Stan, primarul municipiului Târgoviște, deputații Carmen Holban și Laurențiu Neculăescu, prefectul Marian Tănase.
„Mulțumesc găeștenilor pentru încrederea ce mi-a fost acordată pe data de 7 decembrie. Știu că nu va fi ușor dar în același timp sunt optimist că lucrurile vor merge bine și voi îndeplini toate promisiunile pe care le-am făcut în campania electorală. De astăzi începe munca. În mod constant voi prezenta oamenilor ce voi face pentru orașul Găești. Sunt multe de făcut dar sunt sigur că vor fi lucruri bune pentru comunitatea noastră. mulțumesc în același timp celor care au fost alături de mine în această perioadă, echipa Partidului Social democrat. Mulțumesc președintelui Consiliului Județean, domnul Corneliu Ștefan și sunt sigur că și în această perioadă vom avea o colaborare foarte bună, din care să reiasă multe lucruri benefice pentru comunitatea noastră”- a spus primarul Alexandru Iorga imediat după depunerea jurământului.